Dr. Zein Obagi Hakkında

Uzman dermatolog, Dr. Zein Obagi dünyaca ünlü bir cilt bakım uzmanı, ödüllü bir mucit, eğitimci ve yazardır. Cilt yenilemeyi, bilimsel bir çalışma olarak ilk ele alan kişi olan Dr. Obagi, cilt bakımı kavramına sağlıklı bir cilt oluşturmayı ve bunu korumayı dâhil eden Cilt Sağlığı Bilimi terimini geliştirmiştir. Dr. Obagi, bu çalışmalarının ışığında Obagi Cilt Sağlığını Onarma ve Gençleştirme (Skin Health Restoration &Rejuvenation (1999), Cilt Sağlığı Onarma ve Gençleştirme Sanatı: Klinik Uygulama Bilimi (The Art of Skin Health Restoration & Rejuvenation: The Science of Clinical Practice (2015) dâhil çok satan kitaplara imza atmıştır.

Dr. Obagi tıp doktorluğu derecesini Şam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır. Royal Oak, Michigan’daki William Beaumont Hastanesi’nde Pataloji dalındaki uzmanlık eğitiminin ardından Detroit’teki Henry Ford Hastanesinde Doğum Doktorluğu alanında bir yıllık uzmanlık eğitimi almıştır. Amerikan Dermatoloji Kurulu Lisansına Amerikan Dermatoloji Akademisi diplomasına sahip olan Dr. Obagi, Amerikan Tıp Derneği ve Amerikan Kozmetik Cerrahi Akademisi üyesidir. Dr. Obagi ayrıca Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği, Uluslararası Dermatoloji Derneği, Araştırmacı Dermatoloji Derneği ve Amerikan Estetik ve Restoratif Cerrahi Akademisi üyesidir.

CİLT SAĞLIĞI BİLİMİNİN YARATICISI

Dr. Obagi’nin mirası, cilt sağlığını, cildin doğal pürüzsüzlüğü, güçlülüğü, sıkılığı, eşit tonlanması ve rahatsızlıktan uzak olması olarak tanımlayışını, açıklama arayışıyla başladı. Onun bu tanımlaması, kısa zamanda alanında saygı duyulan estetik cerrah ve dermatolog olan çalışma arkadaşları tarafından da benimsendi. Bu tanımlama doktorların teşhise odaklanmaktan ziyade, hastanın endişelerini dikkate alarak daha yerinde çözümler bulmaları ve başarılı tedavi sonuçları almaları için yol gösterdi. Bu çığır açan tanımlama doktorların en iyi tedavileri tespit edebilmesi ve hastaların cilt tipi ve etnik kökenini temel alarak hastaların tedaviye verecekleri tepkileri öngörmelerine yardımcı olacak Skin Classification System’i de içermektedir.

CİLT SAĞLIĞI BİLİMİNİN YARATICISI
ZO® SKIN HEALTH, INC. – THE NEXT GENERATION OF SKIN HEALTH SOLUTIONS

ZO® SKIN HEALTH, INC. – CİLT SAĞLIĞI ÇÖZÜMLERİNİN YENİ JENERASYONU

Dr. Obagi tarafından 2007 de kurulan, ZO Skin Health, Inc. Doktorlara ve hastalara dünyanın en yenilikçi ve etkili cilt sağlığı çözümlerini sunmak için yaratıldı. ZO Skin Health’in Medikal Direktörü olan, Dr. Obagi teknolojik olarak ileri seviyeye taşınmış malzeme ve daha da fazla etkili formülasyonları iki kategoride yarattı: ZO® Skin Health and ZO® Medical. ZO® Skin Health ürünleri etkili, günlük cilt bakımı ve çevresel etkenlere karşı koruma sağlarken aynı zamanda teröpatik tedavilerin sonuçlarını devam ettirir. ZO® Medical ürünleri ise çeşitli cilt rahatsızlıkları ve kronik problemleri tedavi etmek amacıyla optimize edildi

YENİLENME DEVAM EDİYOR

ZO Skin Health’in Medikal Direktörü olarak, Dr. Obagi doktorları destekleyerek, klinik eğitimler - seminerler vererek, hastalara geniş ürün yelpazesi sunarak ve eğitim programları hazırlayarak etkili cilt bakımı tedavilerini geliştirmeye kendini adadı. Dr. Obagi’nin ürün ve protokolleri doktorlara her cilt tipi, cinsiyet ve yaştan hastalarda sonuç alabilmeleri için Cilt-terapi-teknolojileri bilimindeki son gelişmeleri temel alarak yardım etmeye devam etmekte.

YENİLENME DEVAM EDİYOR
SANAT VE BİLİM –GÖZLER ÖNÜNDE

SANAT VE BİLİM –GÖZLER ÖNÜNDE

Cildi canlandırmak için, Dr. Zein Obagi’nin meşhur cilt bakımı yönetimi ve tekniklerinin geniş kapsamlı olarak yeniden gözden geçirilmesi. Tamamıyla ispatlanmış ve açıklanmış, Dr. Obagi’nin cilt soyma ve güneş hasarını giderme tekniği, pigment sisteminin kontrolü, cilt kolojen’ inin uyarılması ve cilt sıkılığının nasıl geri getirileceği. 200 den fazla örnekleme, Dr. Obagi’nin Skin Classification System’inin sunumu ve lazer cilt yenilenmesinin diğer tekniklerle birleştirilmesinin özel anlatımı. Cilt sağlığı profesyonelleri, estetik cerrahlar, dermatologlar ve kozmetik yüz cerrahları için değerli bir kaynak.